Jesienny relaks z dziećmi na świeżym powietrzu

Jesienny relaks  z dziećmi na świeżym powietrzu

Jesień to nie tylko czas słoty i ponurego nastroju. Jesienne słońce stanowi  argument za  tym, by spędzić miłe chwile na świeżym powietrzu. Pięknie promienie zachęcają, by wykorzystać ten czas na jesienny relaks z dziećmi na świeżym powietrzu. Mamy podwójną korzyść. Zacieśniają się więzy rodzinne, a także pobudzamy nasze dzieci i siebie do zdrowego ruchu i zabawa wtedy wspólna zyskuje nowy wymiar.. Wymyślając nowe kreatywne wspólne zabawy stwarzamy wspaniałe warunki naszym pociechom służące ich dojrzewaniu. Oto nasze propozycje na czas rodzinny, spędzony razem w tą złotą porę roku.

  • INTELEKTUALNY SPACER

W trakcie spokojnego spaceru możemy pobawić się umysłowo. Wystarczy powiedzieć jedno słowom a potem, dziecko na ostatnią literę tego słowa wymyśla nowy wyraz  i tak możemy bawić się bardzo długo rozwijając wyobraźnię i w warunkach zdrowego tlenu pobudzać myślenie.

Jesienny relaks z dziećmi na świeżym powietrzu

  • POZNAWANIE NATURY

Obserwacja ptaków, zbieranie kasztanów, podglądanie natury poprzez nasłuchiwanie dźwięków jakie wydają zwierzęta to taka żywa lekcja przyrody i biologii co może być niezwykle interesujące dla dzieci.

Jesienny relaks z dziećmi na świeżym powietrzu

  • LEKCJA HISTORII

Świetną opcją jest też rozmowa z dziećmi i wybór miejsca gdzie w przeszłości odbyły się ważne wydarzenia historyczne. Podróż i tak lekcja są niezwykle kształtującym przeżyciem dla każdego młodego człowieka.

Jesienny relaks z dziećmi na świeżym powietrzu

  • SPORTOWY CZAS

Rower, rolki, skakanka to najlepsze zamienniki dla laptopa i telewizji. Dotlenienie i radość wspólnej rywalizacji rozwijają również świadomość i dojrzałość dzieci.

Jesienny relaks z dziećmi na świeżym powietrzu

 

Różnorodność opcji i kreatywność jeżeli chodzi o formy spędzenia czasu na świeżym powietrzu razem rodziców i  naszych pociech dają wielkie pole do popisu.  Nawet jesień wtedy nie może być jak to dzieci mówią „nudna”.

Scan the QR Code
QR Code Generator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *