Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze

Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze

Rozpoczynając przygodę ze zwierzakiem, a raczej swoje bytowanie z nim musimy wiedzieć nie tylko o podstawach pielęgnacji wszystko. Nauczyć również nauczyć go dobrych nawyków i manier.Także pies musi mieć je opanowane. Jedną z podstawowych czynności, która wymaga od nas i naszego pupila sporo pracy to kwestia załatwiania się na dworze. Absolutnie nie ma tu jednej złotej reguły, która podziała na wszystkich czworonogów. Musimy jak i do każdego człowieka tak i do pieska podejść bardzo indywidualnie i dostosować odpowiednie metody do jego charakteru i temperamentu. Z mojego wpisu dowiecie się jak nauczyć psa załatwiać się na dworze.

Najważniejsze to na początek poznać psią fizjologię pęcherza. Pieski jeżeli chce im się siusiu to pop prostu to robią i po posiłku nasz pies potrafi w ciągu od 5 do 30 minut poczuć tą potrzebę. Jeżeli chodzi o dom psiak zawsze będzie się załatwiał tam gdzie czuje się bezpiecznie i jest mu dobrze. Warto jeżeli zauważymy, że już zaczął sikać po prostu w czasie nawet tego procesu wynieść czworonoga na pole. Już taka czynność  przez nas wykonana będzie dla niego dostatecznym skarceniem i sygnałem,że zrobił coś nie tak.Wstępnie takie nauczanie psa polega na 3 podstawowych krokach: spokój, obserwacja i cierpliwość.

Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze

GŁÓWNE ZASADY

Nie karć psa za załatwianie w zakazanym miejscu. Po prostu przenoś go cierpliwie w odpowiednie miejsce, stopniowo przesuwaj kuwetę lub gazety rozłożone na podłodze w stronę drzwi.Musi zrozumieć, że dom to złe miejsce na załatwianie. Obserwuj zwierzaka i gdy już jest niespokojne to znak iż trzeba z nim wyjść na zewnątrz. Poniżej  pomocne rady przy szkoleniu dotyczącym obszaru jak nauczyć psa załatwiać się na dworze.

  • Na początku aby pochwalić psa po każdym siusianiu nagradzaj go pogłaskaniem i smakołykiem,
  • Jeżeli niestety załatwi się w domu to pościerajmy to szmatką i wyjdźmy z psem i na polu dajmy mu ją do powąchania,
  • Zapewnijmy pieskowi spokój na świeżym powietrzu bo inaczej także nie załatwi się,
  • Pieski szczególnie młode wychodząc z domu chcą się wyszaleć dlatego by pies się wyciszył weź go na smycz, by mógł się opanować i załatwić,
  • Starajmy się wyprowadzać pupila co 1,5 lub 2 godziny na dwór,
  • Pamiętaj to Ty jesteś Panem psa, a nie na odwrót, nie możesz pozwolić mu wejść sobie „na głowę’’.
  • Ważne jest także kwestia o jakich godzinach pies jest karmiony. Pies młody trawi krócej czyli 8 do 12 godzin, a dorosły od 12 do 15. Dlatego zalecane jest podawanie pierwszego posiłku. Dorosłemu psiakowi najlepiej już pierwszy posiłek podać o 8 rano. Jeżeli chodzi o młode pieski to na pewno pierwsze wyjście należy mu zaplanować na bardzo wczesne godziny poranne
  • Miłość, uczucie do psa owszem podstawa, ale także nie zapominajmy o dyscyplinie i nauce kultury i zdrowych nawyków

Jeżeli cierpliwie i stopniowo zastosujecie te kroki to na pewno osiągniecie sukces.Techniki wspierające Was w temacie jak nauczyć psa załatwiać się na dworze nie będą dla Was już problemem. Każdy miłośnik czworonogów poznając je poznaje lepiej swojego przyjaciela czyli milusińskiego psa.

Scan the QR Code
QR Code Generator

5 myśli na temat “Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze

  1. Uczenie psa jest wymagające, szczególnie na początku. Natomiast z czasem przynosi wspaniałe rezultaty. Widzę to po mojej siostrze i szwagrze, którzy wychowują sznaucera. Poza załatwianiem się na dworze, wykonuje jeszcze różnorodne komendy, jak idź do siebie i idzie na swoje posłanie, chodź tutaj i przychodzi na wskazane miejsce. A kiedy prosi o jedzenie i wsypie się do miski, to i tak nie zje, zanim nie powie mu się „proszę”. Opiekowałem się nim przez pewien czas i na moje polecenia również reagował, więc warto.

  2. Nam nauka sikania zajęła mnóstwo czasu. Musieliśmy zrezygnować z dywanów, bo nasz kochany piesek sikał na wszystko, co było na ziemi. I o ile zawsze załatwiał się na zewnątrz o tyle robił to też w domu. Dopiero po jakimś czasie zorientowaliśmy się, że sika dlatego, bo czuje zapach, który nie o końca udawało nam się zmyć po poprzednich siuśkach. Kiedy zastosowaliśmy specjalne płyny maskujące zapach moczu ze sklepu zoo, problem się skończył. Jak teraz zdarzy mu się zesikać, to po wyszorowaniu podłogi, zostawiam warstwę Cifu, który zabije każdy zapach i dopiero po godzinie myję podłogę ponownie. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *